Kadeřnictví starověkých civilizací

Pánské kadeřnictví časů minulých a Dámské kadeřnictví časů minulých 

  • Egypt  

Kadeřnictví v Egyptě
V žáru Egypta, si faraoni a ženy od kadeřníku nechali holit hlavy. Ale pro slavnostní příležitosti nosily těžké a kudrnaté černé paruky. Dámské paruky byly často dlouhé a lemované, zdobené zlatými ozdobami nebo slonovinovou vlásenkou. Pánské tváře byly obecně čisté oholené, ale někdy nosily tuhý falešný vousy.
________________________________________

  • Řecko

Kadeřníci a kadeřnice v Řecku 
ženy nosily vlasy klasický dlouhé a vyčesané do drdolu. Nosily barvené vlasy do červené s henna a posypané zlatým práškem, často je zdobily čerstvými květinami či drahokamy. Kdežto Pánské vlasy se stříhaly na krátko a dokonce si nechávaly holit hlavu na takzvané koleno (tupé)
________________________________________

  • Řím

Ve strohém Římě byla tendence následovat řecký styl. Vyšších třídy byly zvýklí používat kulmy a oblíbený je stále zlatý vzhled Řeků. Ženy často barvily vlasy na blond nebo nosili paruky z vlasů vlastních otroků. Později, se vlasy více nechávali vlnit a byly hodně vysoko načesaný na hlavě často ve tvaru drátu který měli na hlavě. Kadeřnictví se stalo populární a vyšší třídy se měli kadeřniky doma nebo navstěvovali veřejné holičství. 
________________________________________

  • Východ

Mezi muslimskou komunitou byly vlasy tradičně skryté a především na veřejnosti. Muži nosili turban nebo fez a ženské vlasy zůstávají schované pod tradičním závojem. Muži a ženy navštěvovaly místní veřejné lázně kde si nechaly vlasy pročesat,učesat a také oholit a nechat udělat jakýsi zábal ,vlasovou masku hennou ,řekl bych spíše barvení ,ale to není podstatné prostě si to užívali a pak vše opláchly. 
________________________________________

  • Čína

Svobodné čínské dívky vlasy obvykle nosí dlouhé a spletené, zatímco ženy které česaly vlasy z obličeje ty vlasy nosily do drdolu v týle. Režim Manchu na dobu nezbytně nutnou.Muži měli oholenou přední části hlavy a nosil dlouhé vlasy a opět spletený do culíku černým hedvábím. 
________________________________________

  • Japonsko

Muži v Japonsku když přišli od kadeřníka měli oholenou přední části hlavy, ale stále mají vlasy vytáhlé dozadu do krátkého tuhého copu.V průběhu středověkého období ženské vlasy byly dlouhé a volné, ale v 17. století se snažli kadeřníci vlasy více stylizovat a zdobit kolíky a drahokamy, hřebeny. Účesy geishy byli obzvláště komplikované, vysoké a hustě postříkané lakem a často s mnoha příčesky. 
________________________________________

  • Afrika

Vzhledem k mnoha kmenových zvyků bylo a je afrických účesů mnoho a jsou různé a obvykle znamenaly aktuální stav. Masaiský bojovníci mají svázané přední vlasy do sekcí drobných copánků, zatímco zadní vlasy měly dovoleno růst k délce pasu. Non-válečníků a ženy, však oholily hlavu . Mnohé kmeny používaly k barvení vlasů červenou zemí a maziva – někdy se dokonce připletly zvířecí výkaly. Komplexní styl žen Mangbetu vypadal pletence vlasů tenký a aranžováný přes kužel-formoval koš rám, pak zdobí celou věc dlouhými, kostěnými jehlamy. Jiné kmeny, jako je Miango vzal amore jednoduchý přístup, který zahrnuje jejich dlouhé ponytails s šátkem a zdobí se lístky. 
________________________________________

  • Amerika

Nativní Indiáni byli rozděleni podle svých účesů - ty na pobřeží sportovně založený měli zcela oholené hlavy až na hřeben vlasů podél koruny, zatímco Plains Indi, a to jak muži a ženy, nosily dlouhé copánky ozdobené peřím. Dále na jihu Incas sported nosily černé čelenky přes relativně, krátké často ostříhané vlasy, zatímco aztécké ženy nosily spletené vlasy propletené s proužky z barevných tkaniny pak ovinuty okolo hlavy. Mayský indiáni měli oholené hlavy, oblékli si vysoké, ozdobené čelenky. 
________________________________________

Západní svět V 15. století - období renesance – dámy z vyšších tříd si opravdu nechaly 'škubat' vlasy na hlavě! Pokud si myslíte, že trhání obočí tu a tam je bolestivé, představte si sami sebe při škubání celé přední linie vlasů pryč, aby měli vyšší čelo! zbytek vlasů byl pevně svázán a dán do čepice. To byla praxe běžná v Evropě, zatímco dámy horní třídy Itálie raději pokryvaly vlasy ozdobenými turbany. Oni dělali,záviděli blonďaté vlasy severským ženám tak se posadily na mnoho hodin na pálící slunce a pokušely se zesvětlit své vlasy. Vlasy 'odbarvovali' buď pomocí šafrán, nebo cibule! 
________________________________________

Do 16. století královna Alžběta byla hlavní ženskou ikonu a nastavovala trendy pro její éru. Její bělostná pleť a červené vlasy vedlo k tomu,že se ženy pudrovsly velkým množstvím bílého pudru a nosily červené paruky. Pro opravdovou bělost a bledou pleť se používali velmi úspěšné, ale velmi jedovaté olovnaté běloby a tohle všechno dohromady a jste připraveni na párty 
________________________________________

18. století svět viděl vznik komplikované paruky, mile-vysoká coiffures a vysoce zdobené kroucená. Bílý prášek paruky s dlouhými kroužky byly na denním pořádku často svázané s černým stuhou, nebo zdobené peřím, luky a věnce pro ženy. Velký vlasy byl určitě 'v' věc, a mnoho stylů byly modelovány po kleci rámu nebo koňských žíní podložky - čím větší tím lepší. Některé nesmírně vysoké coiffures zabraly spoustu hodin a byly silně naškrobené a plné prášku. Nicméně, tato doba strávila vytvoření těchto komplikované stylů hodně času to znamenalo, že týdny ubíhaly mezi styling a směsi koňských žíní a těžkých prášků vytvořili perfektní podestýlkou pro hlavu. 

 

Po dekadenci předchozí éry, Victorians bylo mnoho útlumu a puritánské line. Měšťanské dámy, které nemusí opouštět make-up úplně, kladly více důraz na přírodní krásy. U Viktoriánské lady bude hrát roli až její přirozená funkce zaměřená na zdraví. Vzhled. vlasů měl vypadat elegantně,lesklé a zdravě a styly byly dohromady více elegantní a skromné. Vlasy byly často vyhlazené s oleji a kroutily se do dlouhých kroužků, třásně byly krátké a výzdoba byla jemnější. 
Síťky na vlasy se často nosí v průběhu dne, aby kadeře byly připnuty k zadní straně hlavy slonovinou. Později se nosily vlasy spletené do těžkých cívek připnutých až na šíji.Elegance byla na denním pořádku a volné vlasy se považovaly za vulgární.Muži nosili vlasy krátké napomádované olejem a knír s licousy.

________________________________________

1920 je společnost opustila puritánské normy a omezení viktoriánské života. Ženy stále více chodily do kina a divadla a trendy byly stanoveny 'superstars' doby. Make-up byl velmi v módě - prášek, Rouge a velmi červené rty 'v' byl více rezervovaný než v, 18 th století. Pánské vlasy zůstaly krátké, jako ve viktoriánské době, častěji se nosí gely a vysoce aromatické oleje. 
________________________________________

1940 je ženy i nadále sledovaly idoly, s důrazem na ženské, romantické styly. Jemné kudrlinky, které spadají na ramena nebo dále dlouhé vlnité vlasy. Přirozený vzhled byl populární a poprvé je populární snědá barva kůže. pravděpodobně inspirovaný hvězdičkou Hollywoodu . Samozřejmě by tyto styly byly zachráněny pro večerní nošení - jako válečná léta zuřila něco více praktického charakteru bylo potřeba. Mnoho žen pracuje buď na půdě nebo v muničních továrnách. U účesy byly více praktické. Praktické ženy, nosily vlasy v úhledné kolem krku a přes uši, často pokryté šátek svázaný na přední straně 

________________________________________

Od 1950, ke konci války, přišla doba glamour stal se populární a ženy se pokusil ho dosáhnout Podívejte se, co mlčky 'domácí bohyně' dělaly za dojem, že domácí práce,nebyla překážkou aby mohly být elegantní a dobře upravený. ideálem krásy bylo upravené obočí, řasenka a oční linky Velmi barevné rty a zvýrazněná bledá pleť. Kadeřníci začaly vlasy kroutit do účesů. Kadeřníci je dokonale tvarovali a účesy musely být perfektní.

________________________________________

Kadeřnické účesy byly definitivně 'opět mezi lidmi' v 1960. Ženy opět chodily do práce a potřebovaly aby jejich účes od kadeřníka vypadal stylově. Mnozí dávali přednost krátkým, dozadu česaným vlasům, které mohly být rychle stylizované a kadeřník vlasy načesal dozadu a zastříkal lakem na vlasy. Ženy mladší, nosily nejraději vlasy volně nebo v jednoduchém culíku. V kadeřnictví je zdobily květinami či stuhami během módní 'hippie' fáze. Kadeřníci vyznávali jednodušší styl, z důrazem na přírodní, zdravý vzhled – tzn. americké dívky byl velmi populární. 
Kadeřníci barvili vlasy na blond.

________________________________________

Dlouhý, volný a přirozený vzhled vlasů nejlépe popisuje rok 1970. Volně-spadající kudrlinky, byly doplněny bronzovou pokožkou a lesklímy rty, vzdušné šaty a konečným cílem bylo ženský a romantický vzhled. V kadeřnickém a společenském životě vládl kult 'Charlies Angels' Dokonce i mužský styl v pánském kadeřnictví byl zženštělí.stal se Používání kadeřnických přípravků byl omezen jako ' přírodní které,využívály rostlinných a bylinných extraktů.


Kadeřnictví v roce 1980 nabízelo více možností výběru stylů a trendů. Dámské účesy se nosily pečlivě upravené. a rovnoměrně zvlněné Dobrý kadeřník byl nedílnou součástí života ženy. Kadeřnické účesy byly nekonvenční které doplňovaly výstřední oblečení ve stylu Madonny.

________________________________________

Během roku 1990 kadeřníci byli neustále v pernamenci a cokoliv bylo přijatelné. Obrovský výstřelek byl 'Rachel' střih,podle Jennifer Aniston další styly jako Meg Ryans a mnoho variací na toto téma. Celý kadeřnický a společenský svět se rozhodl definitivně skončit s barvením na blond!Muži načali nosit vyholené vlasy. Pánské kadeřnice používaly plno přípravků jako gely,vosky,pomády a to vše jen pro muže. Přišel kadeřnický návrat k Bridget Bardot a stylu